- Начало
- Достъп до информация
- Атмосферен въздух
- Опазване на водите
- Управление на отпадъците
- Химични вещества
- Превантивна дейност
- Защитени територии и биоразнообразие
- Профил на купувача
- Любопитно
- Ключови теми
- Контролна дейност
- Административна дейност
- Доклади за състоянието на околната среда
- Доклад за 2022 г.
- Доклад за 2021 г.
- Доклад за 2020 г.
- Доклад за 2019 г.
- Доклад за 2018 г.
- Доклад за 2017 г.
- Доклад за 2016 г.
- Доклад за 2015 г.
- Доклад за 2014 г.
- Доклад за 2013 г.
- Доклад за 2012 г.
- Доклад за 2011 г.
- Доклад за 2010 г.
- Доклад за 2009 г.
- Доклад за 2008 г.
- Доклад за 2007 г.
- Доклад за 2006 г.
- Доклад за 2005 г.
- Доклад за 2004 г.
- Публични регистри
- Защита на личните данни
- Сигнали по ЗЗЛПСПОИН
- Изпълнение на програма КАВ Пловдив





























































































































































































































Новини
Екологичното възпитание на подрастващите продължава и през лятната ваканция. Днес учениците четвърти за пети клас, посещаващи лятна занималня в училище „Елин Пелин“ с ръководител г-жа Танчовска посрещнаха пиара от Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив (РИОСВ – Пловдив) и специалист от Института за изследвания на климата, атмосферата и водите към БАН.
Надежда Шопова, главен асистент от отдел „Климат“ изнесе атрактивна презентация, озаглавена „Ледена епоха – 6“, в която чрез интерактивен подход сериозната научна информация беше умело смесена с моменти от любими детски анимации. Освен любопитни факти за климата и изменението му през последните десетилетия, тя представи мисията на българските полярни експедиции и научните им изследвания в сферата на физически до биологични науки - от необятното пространство до миниатюрните микроорганизми.
След непренудено проведена дискусия учениците решиха да напишат писмо до учените на българската изследователска база „Св. Климент Охридски” на ледения континент, в което да зададат своите научни въпроси към тях. Текстът на писмото остана като домашна работа, за която да мислят през ваканцията.
Представените материали в открития урок са част от проекта „Климатична кутия“, създаден от проф. Александров от БАН, който цели да възбуди сред учениците интерес към изучаване на природата и науката в областта на климата, атмосферата и водите, климатични промени, устойчиво разпределяне, използване и опазване на природните ресурси, необходимостта да преценяваме разумно нуждите на обществото и човешките дейности в условията на променящ се климат.