- Начало
- Достъп до информация
- Атмосферен въздух
- Опазване на водите
- Управление на отпадъците
- Химични вещества
- Превантивна дейност
- Защитени територии и биоразнообразие
- Профил на купувача
- Любопитно
- Ключови теми
- Контролна дейност
- Административна дейност
- Доклади за състоянието на околната среда
- Публични регистри
- Защита на личните данни
- Защита по ЗЗЛПСПОИН
- Изпълнение на програма КАВ Пловдив
юли (4)
ноември (2)
февруари (5)
септември (6)
май (6)
февруари (1)
януари (1)
октомври (1)
септември (4)
февруари (1)
януари (4)
септември (3)
май (4)
Новини
Екологичното възпитание на подрастващите продължава и през лятната ваканция. Днес учениците четвърти за пети клас, посещаващи лятна занималня в училище „Елин Пелин“ с ръководител г-жа Танчовска посрещнаха пиара от Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив (РИОСВ – Пловдив) и специалист от Института за изследвания на климата, атмосферата и водите към БАН.
Надежда Шопова, главен асистент от отдел „Климат“ изнесе атрактивна презентация, озаглавена „Ледена епоха – 6“, в която чрез интерактивен подход сериозната научна информация беше умело смесена с моменти от любими детски анимации. Освен любопитни факти за климата и изменението му през последните десетилетия, тя представи мисията на българските полярни експедиции и научните им изследвания в сферата на физически до биологични науки - от необятното пространство до миниатюрните микроорганизми.
След непренудено проведена дискусия учениците решиха да напишат писмо до учените на българската изследователска база „Св. Климент Охридски” на ледения континент, в което да зададат своите научни въпроси към тях. Текстът на писмото остана като домашна работа, за която да мислят през ваканцията.
Представените материали в открития урок са част от проекта „Климатична кутия“, създаден от проф. Александров от БАН, който цели да възбуди сред учениците интерес към изучаване на природата и науката в областта на климата, атмосферата и водите, климатични промени, устойчиво разпределяне, използване и опазване на природните ресурси, необходимостта да преценяваме разумно нуждите на обществото и човешките дейности в условията на променящ се климат.