- Начало
- Достъп до информация
- Атмосферен въздух
- Опазване на водите
- Управление на отпадъците
- Химични вещества
- Превантивна дейност
- Защитени територии и биоразнообразие
- Профил на купувача
- Любопитно
- Ключови теми
- Контролна дейност
- Административна дейност
- Доклади за състоянието на околната среда
- Публични регистри
- Защита на личните данни
- Защита по ЗЗЛПСПОИН
- Изпълнение на програма КАВ Пловдив
септември (8)
юли (4)
ноември (2)
февруари (5)
септември (6)
май (6)
февруари (1)
януари (1)
октомври (1)
септември (4)
февруари (1)
януари (4)
септември (3)
май (4)
Новини
Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив (РИОСВ - Пловдив) подкрепи Научната конференция за студенти и млади учени „Екологията – начин на мислене“, която се проведе за 14 поредна година в Европейския ден на „Натура 2000“ - 21 май 2022 година.
В рамките на традиционното събитие беше предоставена възможност на 19 студенти, докторанти и млади учени от 6 висши учебни заведения и институти да представят своите научни и научно-популярни разработки с акцент върху различните области на екологията, биологията и методиката на обучението в тази сфера. РИОСВ-Пловдив избра три от проектите, засягащи актуални за пловдивската екоинспекция теми и отличи всеки от авторите им с грамота и книга.
Участниците в конференцията имаха удоволствието да разгледат изложба от най-добрите снимки, отличени в съпътстващия студентски фотоконкурс на тема „Природата в кадър“, уловили красотата на българската природа.
Конференцията се организира от катедра „Екология и опазване на околната среда“ към Биологическия факултет на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, Екологичен студентски екип за творческо развитие и академични постижения „Есетра“ и Студентския съвет на висшето учебно заведение и е подкрепено от пловдивската екоинспекция и още 7 институции и неправителствени организации. Пълният текст на изследванията ще бъде отпечатан в специализиран сборник с доклади.
Ето кои са отличените от РИОСВ-Пловдив проекти и млади автори:
1. Проект „Изкуствени влажни зони и тяхното приложение в България“ с автор Дафинка Юрчиева
2. Проект „Изследване на видовото разнообразие на водните кончета (Odonata: Zygoptera и Anisoptera) в поречието на река Тунджа“ с автор Димитър Димитров;
3. Проект „Модел на изучаване на редки и защитени растения чрез дейностен подход и добавена реалност“ с автор Станислава Димитрова.