- Начало
- Достъп до информация
- Атмосферен въздух
- Опазване на водите
- Управление на отпадъците
- Химични вещества
- Превантивна дейност
- Защитени територии и биоразнообразие
- Профил на купувача
- Любопитно
- Ключови теми
- Контролна дейност
- Административна дейност
- Доклади за състоянието на околната среда
- Публични регистри
- Защита на личните данни
- Защита по ЗЗЛПСПОИН
- Изпълнение на програма КАВ Пловдив
септември (8)
юли (4)
ноември (2)
февруари (5)
септември (6)
май (6)
февруари (1)
януари (1)
октомври (1)
септември (4)
февруари (1)
януари (4)
септември (3)
май (4)
Новини
През януари Държавната приемателна комисия прие единодушно и без забележки изпълнението на строителните дейности по изграждане на отводнителни канавки в границите на поддържан резерват „Изгорялото гюне“ край гр. Кричим и подписа акт – образец № 16. На основание заключенията на междуведомствената комисия на 23 март бе издадено разрешение от началника на РДНСК-Пловдив за въвеждане на строежа в експлоатация по смисъла на Закона за устройство на територията.
Строителните дейности стартираха през октомври миналата година в изпълнение на проект на РИОСВ - Пловдив „Подобряване природозащитното състояние на природно местообитание 9560* Ендемични гори от Juniperus spp. в поддържан резерват „Изгорялото гюне“ и преустановяване загубите на площ от местообитанието чрез премахване на неблагоприятното влияние от ерозията и срутищните процеси“. Изпълнител на дейностите бе „МГА Инвест“ ЕООД, като дружеството бе избрано след проведена процедура по Закона за обществените поръчка и сключен договор с пловдивската екоинспекция. Строителните дейности бяха реализирани на база изготвен технически проект и издадено разрешение за строеж от главния архитект на Община Кричим.
Чрез изградените отводнителни канавки ще се прекрати загуба на площ от местообитанието на дървовидната хвойна, опазвана в защитената територия и ще се предотвратят ерозията и свлачищните процеси. Това ще окаже пряко положително влияние върху популацията на защитения вид в резервата, тъй като ще предотврати и ограничи отрицателното въздействие от геодинамичните процеси върху горския хабитат и ще се подобри състоянието на местообитанието.
С реализираните дейности РИОСВ – Пловдив постигна изпълнение на главната заложена цел на проекта, финансиран по Приоритетна ос 3 „Натура и биоразнообразие“ на Оперативна програма „Околна среда 2014-2020“, а именно подобряване природозащитното състояние на местообитанието на дървовидна хвойна и предотватяване загубите на площ от резервата.
Проектът е на стойност 300 032,68 лв., от които 255 027,78 лв. са от Европейския фонд за регионално развитие и 45 004,90 лв. национално съфинансиране от държавния бюджет на Република България.